Porcja Pozytywnej Energii

Drukuj
Klasy drugie a i b przystąpiły do programu Porcja Pozytywnej Energii, który jest organizowany przez firmę Crispy Natural Sp. z o.o. Sp.k. objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Celem programu „Porcja Pozytywnej Energii” jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Wyniki badań wskazują na poważany problem żywieniowy wśród polskich dzieci polegający na niewystarczającym dziennym spożyciu warzyw i owoców. 1/3 dzieci w Polsce w wieku 1-3 lata nie je codziennie warzyw. Zalecenia żywieniowe WHO dotyczące spożycia 400 gr dziennie warzyw spełnia zaledwie 6–24% dzieci europejskich. Niepokojący jest również fakt, że aż 46% polskich matek dzieci w wieku 3-12 lat w ogóle nie uznaje warzyw i owoców za podstawę zdrowej diety.

Projekt jednocześnie aktywizuje szkołę i przedszkola do podejmowania tematu o znaczeniu społecznym, jakim jest zdrowe żywienie i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych. Działania edukacyjne programu będą również skierowanie do rodziców, którzy wywierają ogromny wpływ na nawyki żywieniowe dzieci.

Rady dotyczące zdrowego odżywiania

PPE_plakat