Mistrzowie Kodowania

Klasa IIb ( Krystyna Neuman-Betka) i Vb (Anna Heliosz) w roku szkolnym biorą udział w programie „Mistrzowie Kodowania”, którego organizatorem jest firma Samsung Electronics.

Celem programu jest upowszechnienie nauki programowania, rozwijanie u dzieci umiejętności programistycznych, a jednocześnie analitycznego i kreatywnego myślenia, współpraca w grupie i komunikacja.

Uczniowie wezmą udział w takich wydarzeniach jak „Europejski Tydzień Kodowania”, „Godzina Kodowania” i w zajęciach z programem scratch.

Patroni programu to: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

logo_mkodowania_01

5 powodów dlaczego warto uczyć dzieci programowania