„Friendship is a rare flower” – Projekt Partnerski eTwinning

Drukuj
Projekt partnerski eTwinning w klasie 1a

Temat: „Friendship is a rare flower”.

Czas trwania projektu: od października 2016 r. do lutego 2017 r.

Partnerzy: 2 szkoły z Polski, Włochy, Rumunia (założyciel), Litwa (założyciel), Grecja, Czechy, 2 szkoły z Turcji.

Opis: Produktem końcowym projektu będzie kwiat z 9 płatkami zaprojektowanymi przez kraje partnerskie. Uczniowie z każdej szkoły stworzą model jednego płatka i prześlą go do szkół partnerskich za pomocą poczty. Na odwrocie płatka znajdą się życzenia i pozdrowienia dla nowych przyjaciół. Gdy każda ze szkół partnerskich otrzyma wszystkie płatki, stworzy kwiat z dowolną łodygą i liśćmi. Następnie, partnerzy napiszą opowiadanie o kwiatku (w języku ojczystym i angielskim) i opublikują go na stronie Twinspace. Na koniec, uczestnicy pochwalą się zdjęciami i filmem pokazującymi działania dzieci w czasie projektu, jak również zdjęciem z produktem końcowym.

Cele: Wzbogacenie wiedzy geograficznej na temat położenia na mapie krajów partnerskich; uświadomienie dzieciom, jak różne są języki na świecie; usprawnienie umiejętności językowych poprzez tworzenie pozdrowień, życzeń i opowiadania; poszerzenie umiejętności artystycznych przez projektowanie i tworzenie płatków kwiatu.

Postęp działań:
1. Październik – nakręcenie filmu prezentującego uczestników projektu.
2. Listopad – grudzień – tworzenie płatków i wysłanie ich do szkół partnerskich.
3. Grudzień – stworzenie gotowego kwiatu.
4. Styczeń – napisanie opowiadania o kwiatku w j. polskim i j. angielskim (narysowanie obrazków do opowiadania).
5. Październik – styczeń – publikowanie zdjęć i filmów z etapów realizacji projektu.
6. Luty – opublikowanie, przez założyciela projektu, broszury zawierającej wszystkie opowiadania i obrazki .

 

Greetings from Poland

Kwiat Przyjaźni: